Treningssamling på Hovden 9. - 11. februar - FULLTEGNET
-
29 jan 2018
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1925
Da er treningssamlingen fulltegnet.
Det blir treningssamling på Hovden i år også; 9.-11. februar. Dette er en utmerket anledning til å få trent sammen med andre i fjellet under kyndig veiledning, denne gang av Arild Skeivik og Thor Bernhard Sagland som begge er dommere og har lang erfaring med jakt og jaktprøver.
Aktiviteter 2018
-
03 jan 2018
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1406
Det er fullspekket med planlagte aktiviteter i 2018 og håper mange av dere blir å treffe på aktivitetene gjennom året. Vi starter med Temadag "Ro i oppflukt" dag hos Jon Georg Hov 11.februar. Videre blir den populære Hovdensamlingen 9. - 11. februar med trening i fjellet med instruktører. Videre blir det samling på Nøsen i Vldres palmehelgen 24.-25. mars. Utover våren blir det blant annet apportkurs, skytekurs, utstillingskurs og dressurkurs. Noe for enhver smak, håper vi. Her finner dere en oversikt over aktivitetene i 2018. Mer informasjon om de ulike aktivitetene kommer fortløpende - følg med.
Fuglehundprøver vinter 2017
-
15 feb 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1580
18 og 19. februar starter årets første fuglehundprøver. Først ute er Rogaland Fuglehundklubb, Harstad og Vesterålen Fuglehundklubb og Karlsøy JFF.
NESK ønsker sine medlemmer, andre deltakere og arrangører lykke til med årets jaktprøver.
Send gjerne inn bilder og resultater til WEB-redaksjonen.
Treningskveld Sando 26. september
-
19 sep 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 2079
Det er ledige plasser - meld på! NESK arrangerer treningskveld på Sando hundesenter hvor dere kan få testet ut dressuren og prøve dere i felten. Vi starter kl. 17:30 og holder på i ca 3,5 timer.
Kort dressurøkt. Trening på felt på godt egnede marker.
Treningen legges opp til hver enkelts nivå og behov. Minimum 8, maksimum 14 deltakere. Først til mølla.
Generalforsamling i Nesk 2017
-
10 feb 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1086
Styret i NESK vil minne om at årets Generalforsamling avholdes onsdag 26.april på Mortens Kro.
Nærmere program vil følge med innkallingen.
Supertilbud til nye medlemmer
-
08 sep 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1238
I samarbeid med Eukanuba lanserer NESK et supertilbud til nye medlemmer. Nå i høst kan du melde deg inn i klubben til halv pris!
Fra 1. september og ut året koster et medlemskap 320,- kroner. For de som allerede er medlem av NKK koster et sidemedlemskap kun 225,- kroner.
Engelsksettere - deltagelse i studie
-
07 feb 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 2176
Veterinær Liva Ihle Vatne trenger fortsatt flere engelsksettere til studien. Hun har fra fra høsten 2016, i samarbeid med kolleger fra England og USA, satt i gang en studie i forsøk på å etablere referanseintervaller for hjertestørrelse hos Engelsk Setter.
NESK-butikken - nyhet
-
30 mai 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1084
Nyhet - Utstillingsnål med NESK-embleml. Vi har fått nål til feste for katalognummer på utstilling.
Bestilles her
Den blir også i salg på våre arrangementer.
Bli medlem
-
05 feb 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 4530
Velkommen til Norsk Engelsksetterklubb!
Hvordan bli medlem?
Send en mail til klubben på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. med følgende informasjon:
- Navn
- Adresse med postnr.
- E-postadresse
- Type medlemskap – hvis husstandsmedlem må navn på hovedmedlem oppgi
Ulike typer medlemskap
- Ordinert medlemskap kr 450,- pr. år.
- Husstandsmedlem – Medlemmet må knyttes opp mot et hovedmedlem uten Fuglehunden.
- Medlem uten bladet Fuglehunden - kr. 225,- pr. år. Dette velger gjerne de som er medlem i flere raseklubber.
Medlemsfordeler:
Vi setter stor pris på at du ønsker å bli medlem i Norsk Engelsksetterklubb.
Som medlem i NESK vil du blant annet få:
- Kontakt med andre engelsksettereiere og erfarne hundefolk
- Treningssamlinger, dressurkurs og andre arrangementer i et trivelig miljø,
- Medlemsbladet "Fuglehunden" 6 ganger i året
- Dressurkurs
- Instruktørkurs
- Avlsråd
- Valpeformidling
- Jaktprøver
- Utstilling
- Medlemsmøter
Medlemsfordeler gjennom NKK finner du her
Har du husket medlemsavgiften?
-
01 mar 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 2028
Har du husket å betale medlemsskapet ditt i NESK? Vil du fortsatt få Fuglehunden i postkassen, må du huske å fornye ditt medlemsskap for 2017. Dette kan gjøres ved å gå inn på NKK Min side, der du kan sjekke status og betale.
Informasjon om medlemsfaktura
-
09 jan 2017
- (Webredaksjonen)
- Lest: 1296
NKK har fått nytt økonomisystem som skal gi en ny og bedre funksjonalitet.
Gå inn på linken til NKK for mer utfyllende info.