Norsk Engelsksetterklubb

Mon11232020

Oppdatert08:07:39 PM

Fellesutstillingen 2006

Årets fellesutstilling ble arrangert på Exporama, Hellerudsletta lørdag 22. april. Dette er to uker tidligere enn normalt men vi var heldig med været og selv om ikke slettene var tørre alle steder var det i hvert fall brukbart ”føre” i alle ringene. Dommer for vår rase var Per Porsild.

Breton J NORD UCH SV-04 SV-05 KVHV-04 Pasties De La Cour Perdrix, tilhørende Marina Bengtsson, stakk av med tittelen utstillingen vakreste hund (BIS) mens engelsk setter

Sølenklettens Chagall, tilhørende Jørn Sørum ble nr. 2. Chico av Odins Øy, til Camilla Bjørnesset ble nr. 5 i BIS-valp. Kennel Bekkensetra, ble beste oppdretterklasse.
Hannhunder:

Jr. klasse:

1.JK,1JKK,HP
Lyngåsen's Birk 04595/05, 07/02/05, Hvit/Sort Olsen, Erik, Lensmannsvn 15, 2090 Hurdal Svendsen Aage, 2635 Tretten (N UCH Fuglesetras Bass - Lyngåsen's Mira)
1JK,2JKK
Rypekullet's Paco 19342/05, 13/05/05, Hvit/Lever Heier, Per, Trestegvn 10, 1087 Oslo Rønnestad Gro Og Arthur Charles, 1472 Fjellhamar (N UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - N INT UCH Essy)
1JK,3JKK
Steinrøysa's Krutt 06121/05, 26/02/05, Hvit/Sort Holm, Trine, Sandvikvn 47, 3070 Sande I Vestfold Skogsrud Åse, 2320 Furnes (Blå Vegen's Raid - Steinrøysa's Tua)
2JK
Fjellrypas Dennis 12689/05, 27/04/05, Hvit/Sort Larsen, Finn, Bekkefaret 12, 1404 Siggerud Grande John Arvid/ Larsen Finn E, 7380 Ålen (MARKPR DKJCH DKBRCH Borums P. Bonzo - Bodil)
2JK
Engfjell's B-Rago 08268/05, 25/03/05, Hvit/Sort Solgård Esben/ Lindahl Merete, Rådyrvn 24, 1615 Fredrikstad Olsen John Og Hansen Bjørn, 1621 Gressvik (Boris Av Odins Øy - Kjølvollens Juni)
2JK
Thuso 26734/05, 20/04/05, Hvit/Brun Pettersen, Vigdis, Brekkeskogen 11, 1430 Ås Lemming, Pernille B, 1827 Hobøl (Storeskar's F F Spoted Eagle - Petra)

Åpen unghundklasse:

1AUK,1AUKK,HP,2VK,CK,3BHK
Trico-Hunter 18426/04, 14/05/04, Tricolor Schau, Lars-Børre, Drengsrudveien 46 A, 1383 Asker Gangås Sidsel/ Skaare Lars, 1385 Asker (NV-98 Lyngåsen's Jeppe - Bøttejuvet's Cora)
2AUK
Daimler 18424/04, 14/05/04, Hvit/Sort Gangås, Oddny, Slyngveien 55, 1385 Asker Gangås Sidsel/ Skaare Lars, 1385 Asker (NV-98 Lyngåsen's Jeppe - Bøttejuvet's Cora)
2AUK
Bergkrystallen's Mc Nugget 02773/05, 19/12/04, Lemon Belton Andersen Irene H/ Olufsen Leif, Kløfterhagen 87, 1067 Oslo Olufsen Leif, 1067 Oslo (Mc Donald-Tufeli - Emma)
2AUK
Jarlvollens Sico 22315/04, 11/06/04, Hvit/Sort Aass, Audun, Ragna Nielsensv 32, 0592 Oslo Brovold John A., 6320 Isfjorden (Daik - Ørjedalen's Ronja)

Åpen klasse:
1AK,1VK,CERT,1BHK,BIR,2BIS
Sølenkletten's Chagall 04088/04, 06/02/04, Hvit/Sort Stiernudde Tua/ Sørum Jørn, Siggerudvn 811, 1400 Ski Plassgaard Bjørn, 2560 Alvdal (N S UCH Sølenkletten's Q - Østkysten's Sue)
1AK,3VK,CK,4BHK
Åsmyra's Zack 06393/04, 27/02/04, Hvit/Sort Hvattum, Frode, Åstuevn 25, 2618 Lillehammer Hvattum Frode, 2618 Lillehammer (N UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Åsmyra's Leina)
1AK
Bekkensetra's Spot 14170/02, 29/04/02, Hvit/Rød Thorsen, Bjørn Inge, C N R Aamundsensvei 2 B, 1362 Hosle Albech Knut Og Hilde Johanne, 1481 Hagan (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - Gjendeosen's Tiny)
1AK

Singsåsens Pors 08145/04, 18/01/04, Hvit/Brun Halvorsen, Bjørn M J, Silovn 45, 2150 Årnes Elli Ivar/Gangstad Hilde, 7716 Steinkjer (N S INT UCH Skrubbhaugen's Tim - Tverrvola's Rikke)
1AK
Skuruberget's Freddie 16449/03, 12/08/03, Hvit/Rød Kulsveen, Norodd, Nedre Skurubergsvei, 2412 Sørskogbygda Kulsveen Norodd, 2412 Sørskogbygda (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bergknausen's Era)
1AK
Skuruberget's Troll 16447/03, 12/08/03, Hvit/Sort Emilsen, Kate Johnsen, Bekkebergvn, 2022 Gjerdrum Kulsveen Norodd, 2412 Sørskogbygda (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bergknausen's Era)

2AK
Steinrøysa's Quatro 10059/01, 04/03/01, Hvit/Rød Johansen, Øyvind, Knutsvei 94, 1450 Nesoddtangen Skogsrud Åse, 2320 Furnes (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - NV-99 Steinrøysa's Marja-Lisa)
2AK
Godthaablunds Boss Dkk04377/2003, 03/03/03, Hvit/Brun Karsten Krogner, Trollåsveien 7, 0672 Oslo Bjørn Klokkerholm, Nibe, Danmark (Nordvestjyden's Martell - Koastølen's Ine)
2AK
Kloppmyra's Klapton 09551/04, 15/04/04, Hvit/Brun,Gunnar Mårdalen,2010 Strømmen Huse Jens, 3300 Hokksund (Skaididalen's Chagall I I - N UCH Kloppmyra's Jensine)
2AK
Molias Rasken 11636/03, 11/05/03, Tricolor Pedersen, Kjell, Lyngveien 6a, 1825 Tomter Hammer Olav, 7580 Selbu (NML02 Huntingfield Harvard - Toya)

Championklasse:

1CHK,CK,2BHK
N UCH N JCH NV-00 Skillevatnet's Mac 01070/99, 26/08/98, Hvit/Sort Gundersen, Paal, Eivind Alnæsvei 17, 1410 Kolbotn Norum Kjell L, 7650 Verdal (N UCH N JCH Morkhaugen's Reno - N JCH S UCH Skillevatnet's Torne)

Veteranklasse:
1AK,1VETK.CK
N UCH N JCH NV-00 Skillevatnet's Mac 01070/99, 26/08/98, Hvit/Sort Gundersen, Paal, Eivind Alnæsvei 17, 1410 Kolbotn Norum Kjell L, 7650 Verdal (N UCH N JCH Morkhaugen's Reno - N JCH S UCH Skillevatnet's Torne)
1AK,2VETK.HP
Pei Fang Ringo Stegg 20569/98, 01/08/98, Hvit/Rød Jordahl, Aksel, Stovner Senter 1, 0985 Oslo Holmli Marianne, Holmli Brynjar, 7650 Verdal (N JCH Hallråa's Karras - Pei Fang White Lady)
 

Tisper:

Jk.klasse:
1JK,1JKK,HP,CK,5BTK
Skuruberget's Hedda 03314/05, 18/02/05, Hvit/Sort Engh, Berit, Steinspranget 34, 1154 Oslo Kulsveen Norodd, 2412 Sørskogbygda (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bergknausen's Era)

1JK,2JKK
Skuruberget's La Belle 03315/05, 18/02/05, Hvit/Sort Kulsveen, Merete K., Nedre Skurubergsvei, 2412 Sørskogbygda Kulsveen Norodd, 2412 Sørskogbygda (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bergknausen's Era)
1JK,3JKK
Rypekullet's Lady 19344/05, 13/05/05, Hvit/Lever Norseth, Jon-Helge, Myrerskogvn 46 A, 0495 Oslo Rønnestad Gro Og Arthur Charles, 1472 Fjellhamar (N UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - N INT UCH Essy)
1JK,4JKK
Auguntjørnas Bjørk 12574/05, 19/05/05, Hvit/Lever Morken, Carl Fredrik, Bernhard Herresvei 21, 0376 Oslo Morken Carl Fredrik, 0376 Oslo (Stitch - Pei Fang Lille)
2JK
Absolutt Øvre's Aya 20734/05, 28/06/05, Tricolor Østensen, Geir, Harespranget 14, 3370 Vikersund Kjøll Berit Og Lyngved Jesper, 0287 Oslo (Bekkensetra's Mac - Absolutt Øvre's Steffi)
2JK
Skuruberget's Taika 03313/05, 18/02/05, Hvit/Lever Ebbesen, Ola, Skogryggveien 8 B, 0781 Oslo Kulsveen Norodd, 2412 Sørskogbygda (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bergknausen's Era)

Åpen unghundklasse:

1AUK,1AUKK,HP,1VK,CERT,1BTK,BIM
Bekkensetra's Tiny 19733/04, 24/07/04, Hvit/Sort Albech Hilde Og Knut, Ilavn 4, 1481 Hagan Albech Knut Og Hilde Johanne, 1481 Hagan (N UCH Tjuvreisn's Pjokken - Bekkensetra's Lotus)
1AUK,2AUKK,HP,4VK
Lynglia's Comtesse 04101/05, 15/07/04, Hvit/Lever Kjærstad, Svein Erik, Peter Aasvei 28, 0667 Oslo Johansen Alf, 1570 Dilling (Seljebekken's Vesle Frikk - Ryheimen's N Marte)
1AUK,3AUKK
Tiurfoten's Irma 22799/04, 25/09/04, Hvit/Rød Folkedal, Annette, Vestheimveien 35, 1540 Vestby Kvåle Sissel Og Svein, 0592 Oslo (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - Frøy)
2AUK
Molias Troya 03837/05, 07/01/05, Hvit/Lever Kveim, Kristin Aamodt, Ånnerudskogen 28, 1383 Asker Hammer Olav, 7580 Selbu (NML02 Huntingfield Harvard - Molias Ricki Lake)
2AUK
Engfjell's Arwen 16442/04, 03/06/04, Hvit/Sort Olsen, Stein, Mortensvingen 10, 0284 Oslo Olsen John Og Hansen Bjørn, 1621 Gressvik (N JCH Hallråa's Boss - Kjølvollens Juni)
2AUK
Maja-Hunter 18430/04, 14/05/04, Hvit/Sort Skaare, Lars Sevald, Grobråtenvn 52, 1385 Asker Gangås Sidsel/ Skaare Lars, 1385 Asker (NV-98 Lyngåsen's Jeppe - Bøttejuvet's Cora)

Åpen klasse:

1AK,CK,2BTK
Bekkensetra's Lotus 20429/01, 10/08/01, Hvit/Rød Albech, Knut, Ilavn 4 A, 1481 Hagan Albech Knut Og Hilde Johanne, 1481 Hagan (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - N S INT UCH Bekkensetra's Tyri)
1AK,2VK,CK
Ins Vega 04157/04, 03/02/04, Hvit/Rød Nergaard, Ivan, Søberg, 2428 Søre Osen Nergaard, Ivan, 2428 Søre Osen (Skrubbhaugen's Tellus - Chira)
1AK,3VK
Sørhauglien's Zenta 05733/04, 05/02/04, Hvit/Rød Gundersen, Pål, Eivind Alnæsv 17, 1410 Kolbotn Aaen Brita, Tokerud Rolf Og Dahlby Morten, 2616 Lismarka (N UCH N JCH NV-00 Skillevatnet's Mac - Sørhauglien's Ronni)
1AK,5VK
Tussi Av Odins Øy 09755/02, 03/04/02, Hvit/Sort Olsen, Anne, Dyrødvn 15, 1621 Gressvik Olsen Anne, 1621 Gressvik (N S UCH NORDV-02 NV-03-05 Steinrøysa's Iver - Bertie-Bertie)
1AK
Pei Fang Lille 01391/03, 23/10/02, Hvit/Rød Morken, Carl Fredrik, Bernhard Herresvei 21, 0376 Oslo Holmli Marianne, Holmli Brynjar, 7650 Verdal (N UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Pei Fang White Lady)
1AK
Lyngåsen's Nelly 08579/04, 24/03/04, Tricolor Svendsen Aud Og Aage, 2635 Tretten Svendsen Aage, 2635 Tretten (N UCH Fuglesetras Bass - Lyngåsen's Mira)
2AK
Royaluras Bella 15775/03, 27/07/03, Sort/Hvit Johansen, Tor H, Alf Lundebysvei 2, 2614 Lillehammer Skaret Roy A Og Mats A, 7985 Foldereid (Mokleiva's Pioter - Ronja)
2AK
Bekkensetra's Kira 14174/02, 29/04/02, Tricolor Carlson, Trond Ivar, Høvdingevn 115, 7725 Steinkjer Albech Knut Og Hilde Johanne, 1481 Hagan (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - Gjendeosen's Tiny)

Champion klasse:
1CHK,CK,3BTK
N S INT UCH Bekkensetra's Tyri 08276/98, 26/04/98, Tricolor Albech, Hilde, Ilavn 4, 1481 Hagan Albech Knut Og Hilde Johanne, 1481 Hagan (N UCH N JCH Berghøi's Frekken - Gjendeosen's Tiny)
2CHK,CK,4BTK
N INT UCH Essy 02820/00, 25/09/99, Hvit/Rød Rønnestad, Arthur C., Stensrudveien 20, 1472 Fjellhamar Håvak, Eva Og Lasse, 1593 Svinndal (INT N S UCH Bjønnålia's Trym - Lynglia's Nancy)

BIR valp
Chico Av Odins Øy 21877/05, 03/09/05, Hvit/Sort Bjørnesset, Camilla, Løkkedalsvn. 24, 1440 Drøbak Olsen Anne, 1621 Gressvik (Viroa's Silver - Tussi Av Odins Øy)

BIM valp
Berrskallen's Mia 21538/05, 02/10/05, Hvit/Rød Harm, Morten, Kruttmøllevn 19, 3616 Kongsberg Brattbakk Marianne Og Johnny, 9310 Sørreisa (Nordavinden's Dino - Lundefjellet's Tracy)


Hederspris oppdretterklasse:

Kennel Bekkensetra

Kennel Skuruberget

Følg oss på

facebook 2015 logo detail    
 instagram