Norsk Engelsksetterklubb

Fri10302020

Oppdatert08:07:39 PM

Juni til NM-finale Skog

Lundfjellets Juni 11188/01 (Vårhaugens Hi-Tech - Skaididalens Nikita) til Tore Chr Røed har i dag kvalifisert seg for finalen i NM-skog på Stange. Vi ønsker ekvipasjen lykke til i søndagens finale.

UK og AK Partiene KONGSVOLDPRØVEN LØRDAG

UK og AK Partiene KONGSVOLDPRØVEN LØRDAG
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L1
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 UK2 ES Heimfjellet's H-Tassen / 24736/04 Nordseth, Kai Arild / Nordseth, Kai Arild
2 UK2 ES Donna / 17506/05 Andersen, Kjell Just / Andersen, Kjell Just
3 UK2 P Mofjellets Mozart / 03915/06 Hangås, Lisbeth / Hangås, Lisbeth
4 UK2 GS Strandabøskogens Gaia / 13863/05 Kolnes, Christine / Kolnes, Christine
5 UK2 SV Lundefjellet's Isak / 09472/05 Klemetsen, Gøril / Husby, Simon
6 UK2 IS Snuskletten's C-Floyd / 02886/06 Ringh, Anna Maria/Martinsen, Audun / Martinsen,
Audun
7 UK2 ES Krokskogen's Shira / 03838/06 Frankmoen, Ine / Frankmoen, Ine
8 UK2 KM Värmlandsnäsets Diana /
S35234/2005
Aas, Thomas / Aas, Thomas
9 UK2 GS Lyngrabben's Hera De Vil / 05607/05 Magnussen Siw/ Bottegård Ino / Bottegård, Nils Olav
10 UK2 IS E-Peik Av Miessevàrri / 23913/05 Wik, Ida Og Gunnar / Wik, Gunnar
11 UK2 ES Lyngkampens Hi-Fi / 05871/05 Foss, Svein-Harald / Foss, Svein-Harald
12 UK2 ES Royaluras D-Levis / 07106/05 Heiberg, Stein / Heiberg, Stein
13 UK2 GS Finngangen's Ak Mylla / 24821/04 Bjercke, Marit / Bjercke, Marit
14 UK2 ES Løvenskarets Trym / 13287/05 Mælen, Arne / Mælen, Arne
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L2
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 UK2 IS "u S" Zenta / 10328/06 Strømsborg, Gunstein / Aas, Petter
2 UK2 ES Skrede Ætta's Juno / 14203/05 Holm, Øyvind / Lien, Monica
3 UK2 GS Ryheimen's Black Tikka / 08394/05 Ludvigsen, Lars / Ludvigsen, Lars
4 UK2 ES Rypekullet's Lady / 19344/05 Norseth, Jon-Helge / Norseth, Jon-Helge
5 UK2 ES Kogtved L. Flora / DK18561/2005 Fløysvik, Tor Magne / Fløysvik, Tor Magne
6 UK2 ES Giddes D Palema / S39196/2005 Stenersen, Torfinn / Støver, Hanne
7 UK2 IS Heggelifjellets Fay / 07515/05 Hegli, Jan Roger / Hegli, Jan Roger
8 AK2 ES Seljebekken's Tsarek / 22306/01 Folkedal, Annette / Folkedal, Annette
9 AK2 ES Streamside's Unique / 01360/02 Norseth Tone F/Farstad Wenche / Norseth, Jon-Helge
10 AK2 KV Olga Von Der Reiterstadt / 06272/97 Neidher, Tom Bernhard / Neidher, Tom Bernhard
11 AK2 IS C-Irie Av Kjerringholm / 17013/03 Johansen, Hans-Jørgen / Johansen, Hans-Jørgen
12 AK2 P Vakkerdalen's Kasper / 04427/04 Helseth, Trond / Helseth, Trond
13 AK2 SV Schou's Otto / 17928/04 Bråthen, Martin / Bråthen, Jan-Ove
14 AK2 ES Njardarheimen's Era / 12680/04 Brage, Rindal / Brage, Rindal
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L3
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 UK2 KV Asmo / 05226/05 Ytterstad, Leif / Hansen, Bjørn
2 UK2 GS Rypedalen's Mini / 04500/05 Enger, Thomas Bull / Enger, Thomas Bull
3 UK2 IS "u S" Xcera / 26184/05 Gråtrud, Ludvig / Gråtrud, Ludvig
4 UK2 GS Rypebrinken's Iber / 22628/05 Sæthereng, Fredrik / Sæthereng, Fredrik
5 UK2 IS "u S" Zesar / 26179/05 Mæland, Gisle / Mæland, Gisle
6 UK2 ES Zenta / 07509/05 Moe, Åsgeir / Moe, Åsgeir
7 UK2 SV Skjeftelias Ronja / 10623/05 Jermstad, Even / Jermstad, Even
8 UK2 ES Rypekullet's Nike / 19343/05 Salomonsen, Are / Salomonsen, Are
9 UK2 ES Royaluras D-Prince / 07103/05 Andersen, Knut I / Andersen, Knut I
10 AK2 ES Engfjell's Apia / 16437/04 Hansen, Bjørn / Hansen, Bjørn
11 AK2 ES Ringvassøya's Lady-Shakira / 20854/03 Moe, Åsgeir / Moe, Åsgeir
12 AK2 GS Zettertjärns Trolla / S55960/2004 Hansen Arve Og Espen / Hansen, Arve
13 AK2 IS C-Lomax Av Kjerringholm / 17009/03 Fuglerud, Frits / Fuglerud, Frits
14 AK2 GS Zettertjärns Madicken / S12427/2002 Lind, Sofia / Enger, Thomas Bull
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L4
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 UK2 GS Huldrefjellets Bono Tc I I / 04066/06 Solbrekke, Sidsel K / Nilsen, Arild / Solbrekke, Sidsel K.
2 UK2 ES Skrede Ætta's Mattis / 14205/05 Ryen, Stian / Ryen, Stian
3 UK2 ES Reinheimens Nikita / 01890/05 Elvbakken, Rolf Inge / Erstad, Guttorm
4 UK2 GS Budalen's Jock Scott / 00157/05 Gustad, Svein / Gustad, Svein
5 UK2 ES Villmarksporten's Sophie / 01994/05 Hugedal, Marit / Førdedal, Harald
6 UK2 ES Vømmølfjellets Skaidi / 16228/05 Strand, Frode / Strand, Frode
7 UK2 IS "u S" Princess / 16841/03 Norland, Helen / Norland, Helen
8 UK2 IS "u S" La Petite / 26185/05 Steen, Johan B / Skar, Remi M
9 AK2 ES Gjelskogens Tine / 09636/04 Berglid, Tor Åge / Berglid, Tor Åge
10 AK2 IS Elvenhouse Zanto / 09079/04 Tokle, Geir / Tokle, Geir
11 AK2 SV Mogop's Urogallus / 08871/03 Melhuus, Jens / Melhuus, Jens
12 AK2 IS Fjellstårsas Liv / S42505/2003 Lundmark, Anna-Karin / Lundmark, Anna-Karin
13 AK2 ES Vestenfor's Tulla / 15132/02 Melby Iver Og Guro Emilie / Melby, Iver
14 AK2 ES Villmarksporten's Kauti / 24485/03 Tallberg, Oddmund / Tallberg, Oddmund
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L5
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 AK2 GS Huldrefjellets Fantha Tc / 08480/04 Sagen, Stig / Sagen, Stig
2 AK2 P Skoglykka's Vikki / 23184/03 Sissener, Einar A / Plassgård, Bjørn
3 AK2 P Øykhagen's Pan / 08460/04 Fonnes, Gunnar / Fonnes, Gunnar
4 AK2 P Skoglykka's Vinni / 23183/03 Sissener, Einar A / Plassgård, Bjørn
5 AK2 GS Ardeck's Mia / 09230/04 Kjensberg, Rune Olav / Kjensberg, Rune Olav
6 AK2 ES Jarlvollens Leo / 24458/03 Amundsen, Ivar / Stokkebekk, Terje
7 AK2 IS "u S" Rubella Snøhedda / 14359/04 Presterudstuen Jørn Og Linda / Presterudstuen, Jørn
8 AK2 ES Vårhaugens K2 / 14140/03 Brendengen, May Kirsten / Brendengen, Roy
9 AK2 ES Snaufjellet's Chivas / 12117/01 Strøm, Tor Alfred / Strøm, Tor Alfred
10 AK2 GS Phargo / 05985/01 Hagen, Arild / Hagen, Arild
11 AK2 IS Heggelifjellets Duracell / 21501/03 Silkoset, Arve / Glavin, Synnøve
12 AK2 ES Orkelsjøen's Storm / 09812/03 Johansen, Knut Olav / Holthe, Kjell
13 AK2 KV Rugdelias J M G Vår / 00680/01 Bjørnestad, Fred / Bjørnestad, Fred
14 AK2 P Vakkerdalen's Black Fighter / 04429/04 Strømsli, Ole A / Strømsli, Ole A
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L6
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 AK2 ES Matsåsens Fibi / S29461/2002 Kavli, Vigdis / Kavli, Vigdis
2 AK2 ES Shara / 04153/04 Flåm, Frode / Flåm, Frode
3 AK2 IS D-Vierma Av Kjerringholm / 17024/03 Formo Terje/ Østraat Anne B / Formo, Terje
4 AK2 SV B-Jenta / 05673/01 Brynildsen, Stein / Brynildsen, Stein
5 AK2 P Bjønroas Punto / 12636/04 Bergersen Bente Og Nils / Bergersen, Bente
6 AK2 P Jutevatnets Pernille / 13888/04 Frøland Ole Og Anne-Lise / Frøland, Ole R
7 AK2 P Skoglykka's Bella / 23189/03 Stenberg, Camilla / Stenberg, Camilla
8 AK2 ES Finntorpet's Frøken Fia / 03681/04 Sorknes Stein Og Nora K / Sorknes, Nora
9 AK2 P Black Luckys Luna / S54559/2000 Rismyhr, Stein / Rismyhr, Stein
10 AK2 GS Kråklifjellet's Brann / 20058/04 Løkken, Stein / Løkken, Stein
11 AK2 SV Schou's Zarek / 06964/03 Johnsen, Tore / Johnsen, Tore
12 AK2 GS Terningas Frøy / 10330/04 Oustad, Jens Anders / Oustad, Jens Anders
13 AK2 ES Dovregubben Troll / 16684/04 Jakobsen, Hagbart / Jakobsen, Hagbart
14 AK2 P Skoglykka's Chiira / 18838/02 Stenberg, Camilla / Stenberg, Camilla
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L7
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 AK2 ES Viroa's Twiggy / 12307/04 Antonsen, Vidar / Antonsen, Vidar
2 AK2 IS Neadalens Raia / 05172/03 Stokkli, Erling / Stokkli, Erling
3 AK2 P Jutevatnets Max / 13882/04 Ek, Tom / Førland
4 AK2 ES Villmarksporten's Tinto / 13204/04 Lundblad Lene/ Rognstad Stig Olav / Lundblad, Lene
5 AK2 IS Askedalen's Shanti / 15820/04 Ramsvik Wenche/ Myrseth Tore / Ramsvik, Wenche
6 AK2 ES Streitkampen's Tjorven / 03348/03 Høystad, Thomas / Høystad, Thomas
7 AK2 GS Klettkovens Goliat I I I / 03565/04 Steen, Magnar / Steen, Magnar
8 AK2 KV Tramp / 16013/01 Mikaelsen, Britt / Mikaelsen, Britt
9 AK2 GS Ardeck's Fanny / 14911/02 Carlsen, Rune / Carlsen, Rune
10 AK2 ES Langsifjellets Krutt / 22967/04 Romfo, Svein Ottar / Romfo, Svein Ottar
11 AK2 IS Valeheia's Alpha / 16039/04 Vegsgård, Per Øystein / Vegsgård, Per Øystein
12 AK2 ES Mokleiva's Nadja / 13634/04 Tronslien, Torgeir W / Tronslien, Torgeir W
13 AK2 ES Cash / 24524/03 Sekne, Lars Christian / Sekne, Lars Christian
14 AK2 ES Mokleiva's Wilma / 13638/04 Antonsen, Vidar / Antonsen, Vidar
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 
PARTI LISTE
Prøvens ref.nr Dato Parti nr: Kvalifisering Semi finale Finale
51-06038 23/09-2006 L8
Arrangør Terreng:
Norsk Engelsksetterklubb
Dommere:
CACIT /
RES.CACIT
CK / ÆP Nr Kl. Rase Hundens navn/regnr Eier/fører Premie
1 AK2 P Leirungens Ats Nikita / 05223/04 Rud, Henning / Rud, Henning
2 AK2 ES Langsifjellets Trigger / 22964/04 Eskildsen, Lars / Eskildsen, Lars
3 AK2 ES Skuruberget's Steppi / 16452/03 Dundrud, Lars / Dundrud, Lars
4 AK2 GS Hammarkleiva's Ze-Zicho / 19169/03 Trondsen, Svein A / Trondsen, Svein A
5 AK2 ES Stella-Polaris / S50846/2004 Rødsjø, Halvar / Rødsjø, Halvar
6 AK2 ES Markusfjellet's B S M Faico Noblige /
16574/00
Wenner Liv Og Per Erik / Wenner, Liv
7 AK2 IS Tydalens Perle / 24589/00 Guldberg Gerd W/Johansen Per / Johansen,
Per
8 AK2 B Orreskogen's Toya / 19555/01 Tallhaug, Monica / Tallhaug, Monica
9 AK2 ES Orkelsjøen's Edda / 09816/03 Johansen, Bjørn H / Johansen, Bjørn H
10 AK2 ES Streitkampen's Charlie / 03347/03 Oldervik Ellen Og Tor Inge / Oldervik, Tor Inge
11 AK2 ES Tyrielden's Speedy / 19498/02 Aasan Berit S Og Jon M / Aasan, Jon M
12 AK2 ES Rypekullet's Stegg / 08172/03 Rønnestad, Geir / Rønnestad, Geir
13 AK2 ES Streitkampen's Vesle Ranta / 01005/05 Oldervik Ellen Og Tor Inge / Oldervik, Tor Inge
14 AK2 IS Kleivskogen's K-Janca / 18818/03 Rud, Henning / Rud, Henning
NKK rep. sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
Dommer sign: Tlf
 

La Chasse og Pelle i SM

Morten Berg var sist helg i Pirrtivuopio i Sverige og forsøkte å følge opp fjorårets seier i SM. Det startet bra med 1.VK på Pussjos C-La Chasse og 2.VK på Pelle i kvalifiseringen. Men de ble uten premier i finalen. I finalen ble det 3.premie til Klokkerholmens Sue Sine (Heggebakkens Smirre - Ohlsmyrens Tyri Vår) til Roland Ohlsson etter at de hadde tatt 2.VK i kvaliken.

I kvaliken var det flere ES som gjorde sine saker meget bra. Blant annet tok Giddes B Foppa til Anders Gidlund 1.VK. Kvernmolias Perle til Stig Kvernmo tok 3.VK, Myrhedens H Helle til Lars Tano tok 4.VK med flere.

Se resultatene fra SM og Fjällpokal på www.royalura.com

Kongsvoldprøven 2006

Norsk Engelsksetterlubbs hovedprøve arrangeres på Kongsvold, 22 - 24 september. NESK er også teknisk arrangør av Norsk Derby. På grunn av sein innmeldingsfrist på Norsk Derby - 10 september, var det usikkert hvor mange av de over 200 VK hundene som var påmeldt som fikk starte. Dette er nå klart - det vil bli 4 parti i Norsk Derby (80 hunder) og 9 parti i VK (180 hunder). I kveld er det 4 hunder på venteliste - så det har vært mange frafall i VK. Lørdag er det 2 semifinaler i Derby, 3 VK-semifinaler og 8 kvalitetspartier. Søndag er det finale i Norsk Derby, Cacit finale og 8 kvalitetspartier. Svar brev ble sendt ut mandag den 18 september. Vi vil fortløpende legge ut partie. Se også Norsk Derbys hjemmeside: www.derby.no

Scott vant i Sjodalen

ES Scott (Blautmyras Ganda - Livi) til Simen Trønes vant VK-en på Gudbrandsdal Fuglehundklubbs prøve 9.september. I tillegg ble det 4.VK til Vinsterfjellet Yr til Jan Terje Haugen og 6.VK til Vinsterfjellet Mika til Pål Wahlquist.
I tillegg var det hele tre engelsksettere som sikret seg 1.AK og en som sikret seg 1.UK på prøven som gikk i Sjodalen. Det var:

Berkjestølens Tilla til Per Gudmund Foss tok 1.UK. Vinsterfjellet Zita-To til Håkon E Dalen tok 1.AK. Det samme gjorde Høylandheias Gyda til Arne Sørumshaugen og Pei Fang Birk til Skjalg Liljedahl med Kjell Enberget som fører.

Se alle resultatene fra prøven på www.royalura.com

 

Følg oss på

facebook 2015 logo detail    
 instagram