Sjekk prøvekritikkene!!
-
31 jan 2007
- Lest: 1571
Nå når vintersesongen står for tur vil vi be dere være spesielt oppmerksomme på informasjonen som står i kritikken dere mottar fra dommeren. Som dere sikkert har lagt merke til er ikke alltid all informasjon dere ser på DogWeb sammenefallende med det dere har opplevd i fjellet.
Det er to grunner til dette - punchefeil og/eller feil i kritikkskjema. Sistnevnte har dere selv ansvar for. Ikke stikk kritikken usett i lommen for å se på den senere. Sjekk at det eventuelt er påført riktig antall egne stand, makkers stand, støkk, etc. Vi ser spesielt i VK at deltagerne er litt slappe på dette området.
Informasjonen fra skjemaene ligger til grunn for mye av statistikk arbeidet i avlsrådet og disse kan ikke bli bedre enn informasjonen som kommer inn.
mvh NESK Avlsråd