Norsk Engelsksetterklubb

Mon04212025

Oppdatert08:07:39 PM

Info om VM 2009

Her er mer info om VM, om det skulle være noen som har tenkt å reise dit som tilskuere: Grekerne foreslår at VM og VM-St. Hubertus 2009 legges til et stort jaktterrenget i provinsen Serres i Hellas. Dette er det beste, operative jaktterreng i landet og kanskje et av de beste i Europa. Det består av et enormt stort område på 250000000 qm.og ligger i fjellene Vrontus, svært rik på pen natur og på vilt. I dette jaktterreng finnes også oppdrettet vilt (fasaner og rapphøns tsukar) som har den ypperste kvalitet.

Jaktområdet er delt inn i 25 sektorer for jakt. Det ligger høyt og er kupert. Det disponeres en innsjø som kan brukes til vannapport. Området åpnes for jakt fra 1.10 til 28.2 for jakt og for trening av hund til konkurranser. Det kan brukes fra soloppgang til kl.1400. For de som vil reise ned før for å jakte eller trene: Sekretariatet for jakt og trening, og også for VM-samlingen er Hotell Elpida Resort. Dette ligger 15 km fra sentrum av Serres og er åpent hver dag. Priser: 10 Euro pr. dag for jeger og 10 Euro for hver hund. Man betaler for viltet man skyter. Ex: Fasan 16 Euro, Rugde 8, Hjort 880Euro.

Til Mediterranian Cup skal terrenget Agria Zois del Chrisoy di Serres, 50.000.000.qm på slettene ved Serres. Avstand fra Serres 10km.

Thessaloniki er nærmeste flyplass. Ca 1.5 times kjøretur til Serre.

Kart over området, bilde av jaktområdet



VM går fra
15.10 med presentasjon
16.10 første dag lag-VM
17.10 St.Hubertus
18.10 2. dag lag-VM og avslutning.

Kilde: http://vorsteh.no 

Følg oss på

facebook 2015 logo detail    
 instagram