Norsk Engelsksetterklubb

Mon04192021

Oppdatert08:07:39 PM

Vinnere av NM Høyfjell

 

ÅR NR 1 NR 2 NR 3 NR 4 NR 5 NR 6
2015 P Eidemlia's Dallas T
E/F: Henry J Espeset
ES Tiurfoten's Tilde
E/F: Dag Kleven
P Pointnics E I Point
E/F: Ole Ingebrigtsen
ES Vindølas F-Maiden
E/F: Kine Spets og Kurt Høvik
   
2014 IS Bjerkaasen's Et-Erte Berte
E/F: Elisabeth Bjerke
IS Bjerkaasen's Bk- Triac
E/F: Asgeir Bjerke
       
2013 ES Sørbølfjellet's Zizou
E: Erik Hjelmås Lien F:Tord Lien
         
2012 ES Fingå Ran
E/F: Kristel og Jonny Åsheim
P Ørntuas C Aiko
E/F: Stian Henriksen/Ronny Hartviksen
ES Berguglas Heikki III
E/F: Tor Steigedal
     
2011 P Juvel-En av Vorpoint
E/F: Aslak Digernes
KV Haugtun's Dpb Fri
E/F: Siw Og Ola Øie
ES Hågakollen's Vixen
E/F: Yngve Kleppang og Tom Johansen
ES Bjerkestølen's Vidda
E/F: Rune Frankmoen
   
2010 IS Red Garlic's Gourme
E/F: Agneta Andersson
ES Hågakollen's Vixen
E/F: Tom Petter Johansen
       
2009 ES Berguglas Hi-Trøkk
E/F: Ingvar Rødsjø
ES Kvernmomarka's Troll
E/F: Trond Kolstad
P Grimasteggens Lucifer
E/F: Elin Dugstad
P Lytingfjellets Lille-My
E/F: Bjørnar Eidem
   
2008 IS Tydalens Ra
E/F: Bjørn Olsen
ES Fjellvidda's Maja
E/F: Sverre Hollum
ES Rangelfjellet's Miss Putte
E/F: Alfred Sæther
ES Fosens Muntiadok
E/F: Erling Meirik
P Westpoint's Emil
E/F: Øystein Johnsen
 
2007 ES Vinsterfjellet Su
E/F: Jan Terje Haugen
         
2006 ES Black
E/F: Kristin & Bjørn Watle
ES Hågakollen's Carmen
E/F: Kristin & Bjørn Watle
IS US Pukkanøtt
E/F: Elin Wittusen
IS US Seksi
E/F: Elin Wittusen
IS "U S" T-Manus
E/F: Lars Chr. Raastad
ES Steinrabben's Felix
E/F: Stein Martinsen
2005 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
ES Vinterveiens Wigg
E/F: Agnar Svendsen
GS Bualia's Sensi
E/F: Knut Østmo
IS Heggelifjellets Acerinox
E/F: Jan Roger Hegli
   
2004 ES Mjøsvangen's Turner
E/F: Bror Vold
ES Pogg
E/F: Frans Oskar Myrvang
P Metrinelunds Sissi
E/F: Arnfinn Nermoen
     
2003 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
         
2002 IS "U S" T-Manus
E/F: Lars Chr. Raastad
ES Vinsterfjellet Vette
E/F: Pål Wahlquist
ES Østheias Out O`Touch
E/F: Stein Helge Østerli
     
2001 ES Vømmølfjellets Falk
E/F: Kjartan Knudsen
         
2000 P Vesfjorddalens Famous
E/F: Hans Simensen
IS "U S" T-Manus
E/F: Lars Chr. Raastad
P Bjørklunds C.Clinta      
1999 ES Rangelfjellet's Orion
E/F: Alfred Sæther
ES Jokumlia's Jaro
E/F: Thormod Glosli
ES Skillevatnet's Ceka
E/F: Roy Weum
ES Charm
E/F: Kåre Norum
ES Klimpan's Rai
E/F: Per-Arne Pedersen
P Ylajalis Isak
E/F: Rune Gifstad
1998 ES Morkhaugens Reno
E/F: Halvard Rødsjø
IS Vieksas Nasti
E/F: Trond Østgård
GS Tussafjellets Rakki
E/F: Brage Jensen
     
1997 ES Charm
E/F: Kåre Norum/Bjørnar Olsen
ES Høimyra's Mach
E/F: Svein Borgen
       
1996 ES Tarpan's Bruno Cappelli
E/F: Kjell Hansen
ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.Astrup/Fredrik Aalerud
GS Frylia's Max      
1995 ES Mjøsvangen's Susie Quatro
E/F: Bror Vold
ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.Astrup/Fredrik Aalerud
       
1994 GS Vinterveiens Oskar
E/F: Agnar Svendsen
ES Rangelfjellet's Siss
E/F: Alfred Sæther
ES Sheeba
E/F: Svein Flottorp
     
1993 ES Myrteigen's Kjapp
E/F: Halvard Rødsjø
ES Rypskogen's Maja
E/F: Kjell A. Myhra
ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.Astrup/Jon Nesheim
ES Urfjellets Ronja
E/F: Ingebjørg og Bjørn I. Gomo
   
NM Høyfjell. Fra 1992 ble det etter Slottets ønske satt opp en Kongepokal for NM Høyfjell hvert år.
1992 ES Vikki
E/F: Roger Bergby
ES Vigdaætta's Rambo
E/F: Jørn H. Wølner
ES Rangelfjellet's Brennie
E/F: Robert Kristiansen
P Håkersløkkens Straight Flush
E/F: Kåre Ola Botnan
ES Reinheimens Dipper
E/F: K. B. Hansen
P Sølnklettens Taxi
E/F: Einar Sissener/Bjørn Plassgård
1991 ES Dandy
E/F: Per Hårstad/Kjell U. Bye
ES Rypskogen's Trick
E/F: Svein Elvenes
ES Khan
E/F: Petter Elvestad
     
1990 ES Vigdaættas Pelle
E/F: Kåre M. Gisvold
Sv Tollådalens Jago
E/F: P. Eidem
P Black Luckys Arra
E/F: Kalle Jordan
ES Vigdaætta's Rosa
E/F: Per A Watle
ES Gaustaraaen's Rypi
E/F: Sverre Hollie
ES Reinheimens Dipper
E/F: K. B. Hansen
1989 SV Lauvøyas B. Kragg
E/F: Erling Meirik
P Likkos Cari
E/F: Kåre Lotsberg
ES Morkhaugens Tsarek
E/F: Arild Redegård
ES Ringlia Arja
E/F: Nils O. Hansen
P Likkos Brik
E/F: Sturla Bendiksen
 
1988 ES Sisu
E/F: Tom Petter Johansen
ES Skillevatnet's Tinka II
E/F: Kjell Norum
P Helleborg Steppi
E/F: Vera Blom
ES Vinsterfjellet Lady
E/F: Pål Wahlquist
KV Gnikkelias Refa
E/F: Frank Johansen
P Sølnklettens Taxi
E/F: Einar Sissener/Bjørn Plassgård
1987 ES Tiurhaugen's Katja
E/F: Kristin & Bjørn Watle
ES Gussi's Branigan
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
P Sir Satan
E/F: Johan B Steen
ES Vigdaætta's Prima Lynna
E/F: Kristin & Bjørn Watle
P Sjyrre Skrede
E/F: Bjørn myre
ES Sisu
E/F: Tom Petter Johansen
1986 SV Varg
E/F: Yngve Theodorsen
ES Sisu
E/F: Tom Petter Johansen
ES Tru
E/F: Kjell Norum
     
1985 ES Bjørkkraggen's Chott
E/F: Einar Holmvik
ES Vigdaættas Pari
E/F: Per Arne Watle
P Ronnie
E/F: Rolf Lervaag
     
1984 P Bjørklunds Cito
E/F: Rolf Loennecken/Einar Holmvik
P Piaættas Happy
E/F: H. Lundin
ES Tru
E/F: Kjell Norum
ES Gurex Brann
E/F: Johan B. Steen
   
1983 P Piaættas Happy
E/F: H. Lundin
ES Vigdaættas Pari
E/F: Arne Watle
ES Sørheia's Non-Stop
E/F: Nils Åge Brekke
ES Tussa
E/F: Bror Vold
GS Kruttrøykens Igalo
E/F: Kjell Arntzen
ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
1982 ES I'm Oscar
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
P Sjakk
E/F: H. Serch Hanssen/Bjørn Plassgård
ES Tru
E/F: Kjell Norum
ES Penny Av Kvervelvind
E/F: B. Aas Olsen
 
1981 ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
P Piaættas Happy
E/F: H. Lundin
ES Simafjellet's B.Brightie
E/F: Øivind Skaunfelt
ES Knallbekkens Tinka
E/F: Thorstein Øren
ES Dunfjellets Zanto
E/F: Rolf Sevendal
ES Lurefjellets Ranja
E/F: Øystein Luraas
1980 ES Østvangens Ami II
E/F: Karl Kr. Elde
ES Dividalen's Geisa
E/F: Kjell Holthe
       
1979 ES Dunfjellets Zanto
E/F: Rolf Sevendal
ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
ES Gråvola's Kyrre
E/F: Asbjørn Trøstheim
     
1978 ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
ES Vigdaættas Trevi
E/F: Bjørn Watle
ES Vigdaættas Topper
E/F: Bjørn Watle
     
1977 GS Jotuns Troya
E/F: Webjørn Svendsen
ES Dunfjellets Zanto
E/F: Rolf Sevendal
ES Isi P
E/F: Per Kulseth
     
1976 P Myrteigens Sam
E/F: Enok Hansen
ES Vigdaættas Trevi
E/F: Arne Watle
ES Dunfjellets Zanto
E/F: Rolf Sevendal
ES Vigdaættas Vilter
E/F: Arne Watle
   
1975 P Judy Doll
E/F: Tore Leistad
ES Borkes Sisu
E/F: Johan B. Steen
P Leistadåsens Diana Doll
E/F: Tore Leistad
     
1974 ES Myrteigen's Paei
E/F: P. Kulseth
ES Parat P Av Ekebæck
E/F: Per Arne Watle
ES Borkes Dux
E/F: Hans Borchgrevink
P Judi Doll
E/F: Tore Leistad
P Falkerisets King
E/F: Johan J. Vold
P Winthers Smut
E/F: A. Larsen/Bjørn Watle
1973 ES Orkelsjøen's Tussa
E/F: Bjørn Johansen
ES Triko
E/F: J. Eckey/B. Plassgård
ES Parat P Av Ekebæck
E/F: Per Arne Watle
P Carras
E/F: Per Skaland/Roar Ødegaard
P Winthers Smut
E/F: A. Larsen/Bjørn Watle
P Falkerisets Kig
E/F: John Vold
1972 GS Jotuns Mixi
E/F: Johan B. Steen
P Myrteigens Prikk
E/F: Ivar Bjerke
ES Vigdaættas Vigda 10
E/F: Arne Watle
ES Gråvola's Trolla
E/F: Arne Gran
ES Tanja
E/F: Henrik Hoel Woll
ES Vetens Lola
E/F: Nic Vaage
1971 ES Østvangens Bossie
E/F: Tore Østhus
ES Østvangens Blue-White
E/F: Tore Østhus
       
1970 ES Østvangens Blue-White
E/F: Tore Østhus
ES Borkes Sisu
E/F: Johan B. Steen
P Judy Doll
E/F: Tore Leistad
     
1969 ES Vestfjellets Tanja
E/F: G. og T. Øhren
P Trollhaugens Pernille ES Tiina      
5. vandrepokal:
1968 P Trollhaugens Kim
E/F: Olav Aurtande/Alvin
P Farah Diba
E/F: Reidar Rykvist
ES Vestfjellets Tanja
E/F: G. og T. Øhren
     
1967 P Yotas Arrow
E/F: Fred. Drabløs
ES Vestfjellet's Topper
E/F: Knut Moestue
ES Lotte
E/F: Per Storrønning
     
1966 P Norfyns Shahn
E/F: Tore Leistad
P Frikk ES Gråkallens Windie
E/F: Roar Tønseth
     
1965 ES Brynås Bir
E/F: Ivar Brynhildsen
ES Calluna K Av Ekebæck
E/F: Ola Saugstad
ES Starefossens Five
E/F: Unni Berit Fjellheim
     
1964 ES Guri
E/F: Lauritz Thaulow
         
1963 ES Guri
E/F: Lauritz Thaulow
ES Vestfjellets Tanja
E/F: G. og T. Øhren
ES Fly
E/F: T. Leistad
     
1962 P Alsbjergs Peisja
E/F: Johs. Myhre
ES Guri
E/F: Lauritz Thaulow
       
1961 P Nordfyns Marika Doll
E/F: Tore Leistad
ES Ulsegaardens E.Tubi ES Rex Af Digegaard      
1960 ES Kollens Norri
E/F: Detlev Aass/Hans L. Hansen
P Brokholms Anni
E/F: Olav Aurtande
P Mailands Bass
E/F: Fredrik Drabløs
ES Anja
E/F: Ivar Brynildsen
P Vico av Vindaregg
E: Olav Skarrud F: Alvin Mogensen
ES Kirkos Scott
E: Håkon Andresen F: Alvin Mogensen
1959 P Huldreheims Duchess
E/F: E. Steen Stenersen
P Brokholms Anni
E/F: Olav Aurtande
P Vøggs Lulu
E: Paul Støre F: Bjarne Enger
     
1958 ES Vettafjellets Putte
E/F: Ivar Høgli
         
1957 P Vøggs Lulu
E: Paul Støre F: Bjarne Enger
ES Mira
E/F: Jon Oland/Bjarne Enger
P Alsbjergs Lyt      
1956 P Alsbjergs Trine
E/F: Olav Aurtande
ES Østvangens Bo
E/F: T. Østhus
P Rabølgaards Andy      
1955 P Alsbjergs Trine
E/F: Olav Aurtande
ES Lightie av Lyngbakke P Rabølgaards Andy      
1954 ES Lucky Guy
E/F: Chr. E. Huun
ES Will ES Gruvangens Troy      
1953 ES Kollens Sun
E/F: Gunnar Amundsen
ES Steinheimens Skott
E/F: Wrold Espestøyl
ES Vestfjellets Mira      
1952 P Huldreheims Troll
E/F: Erik Wang
ES Viddas Trond GS Singel av Nerby      
1951 P Helleborg Step
E/F: Ivan Kvaal
ES Kollens Sun
E/F: Gunnar Amundsen
P Hulderheims Troll      
1950 ES Vindens Tessa
E/F: Birger Steen/Acke Tornquist
P Flyens Jim ES Steinheimens Skott
E/F: Wrold Espestøyl
     
1949 ES Vindens Tricolour
E/F: Ola Saugstad
P Moorland Jancka
E/F: E. Steen Hansen
ES Bess      
1948 P Moorland Jancka
E/F: E. Steen Hansen
ES Viddas Jack ES Vindens Tussa      
1947 ES Taifuns Tove II
E/F: Anton Raabe
P Fieldborn Glamour Girl P Moorland Jancka
E/F: E. Steen Hansen
     
1946 P Flicka II of Blagdon
E/F: Ridley Borchgrevink
ES Vindens Tussa ES Dovregubbens Sigg      
1945 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1944 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1943 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1942 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1941 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1940 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1939 Prøven innstilt 2 verdenskrig
1938 ES Norrøna Svante II
E/F: Arnt Holm
GS Lyngmarkens Bell ES Sjurreirets Bonny      
1937 ES Ekeli Tussa
E/F: O. Saugstad
ES Norrøna Svante II
E/F: Arnt Holm
ES Viddas Kari
E/F: A. Gresvig
     
1936 ES Viddas Kari
E/F: A. Gresvig
ES Taifuns Taifa ES Highland Fjell      
1935 Ikke utdelt. Vinnerklasse innstilt. (avlyst pga snøstorm)
1934 ES Gun Jägarhem
E/F: Olaf Strand/Thomas Lange
ES Gro av Elglia        
4. vandrepokal:
1933 ES Titus av Västanfläkt
E/F: Anton Raabe
         
1932 ES Titus av Västanfläkt
E/F: Anton Raabe
ES Norrøna Svante
E: Martin Steenersen/ F: M. Holtermann
ES Truls
E/F: Anton Raabe
     
1931 ES Norrøna Svante
E: Martin Steenersen/ F: M. Holtermann
         
1930 ES Norrøna Svante
E: Martin Steenersen/ F: M. Holtermann
         
1929 ES Taifun av Västanfläkt
E/F: Anton Raabe
         
1928 ES Yaska av Glitre
E/F: Dyrlege T. Hemsen
         
3. vandrepokal:
1927 ES Storfosen Edda
E/F: A. Christensen/M. Christensen
ES Storfosen Cliff
E/F: K. Th. Einersen
       
1926 ES Storfosen Cri
E/F: H. Mathiesen/M. Christensen
ES Storfosen Era
E/F: Martin Steenersen
ES Storfosen Ergo
E/F: K. Th. Einersen
     
1925 ES Storfosen Ergo
E/F: K. Th. Einersen/M. Holtermann
ES Storfosen Edda
E/F: A. Christensen
       
1924 Pokalen ikke utdelt pga viltmangel
(ES Ch. Tovesheim Siesta E/F: G.Dalmans fikk NKKs store pokal og 1.pr.VK. )
         
1923 Prøven innstilt.
1922 ES Storfosen Cry
E/F: A. Christensen/M. Holtermann
ES Bill
E/F: Dr. Tr. Rangsæter
P Røslyngens Vaj
E/F: Haakon Kinck
     
1921 ES Storfosen Ali
E/F: A. Christensen/M. Holtermann
P P      
2. vandrepokal:
1920 ES Fly of Ljung
E/F: J. Eyde Evensen
ES Storfosen Lita GS      
1919 ES Lyn Storfosen
E/F: A. Christensen
ES Bollen af Jørlanda
E/F: Eyde-Evensen
ES Strands Sonja
E/F: Lensmand
     
1918 ES Ramp
E/F: P.A. Munch Gram
ES Lyn Storfosen
E/F: A Christensen/M Holtermann.
ES Dan
E/F: J. Eyde Evensen
     
1917 Ikke utdelt. Vinneren ES Lyn Storfosen var for ung.
E/F: A Christensen/M Holtermann.
ES Scouting Roggy II ES Dan
E/F: J. Eyde Evensen
     
1916 ES Dan
E/F: J. Eyde Evensen
ES Asra
E/F: Lerfald
ES Scouting Kim      
1915 ES Dan
E/F: J. Eyde Evensen
ES Daphne
E/F: Udnæs
ES Carina Jægerheim      
1914 Prøven innstilt. 1 Verdenskrig          
1913 ES Scouting Roggy II
E/F: Andr. Robsahm
ES Placid Boy
E/F: Kildal
ES Daisy
E/F: Guldberg
     
NM blir formelt innstilt som prøve
1912 ES Sting II
E/F: T. Berg
CH Dicks Boy ES Diana (reg 1935 )      
1911 ES Daisy
E/F: A Guldberg
  P Tanja      
1910 ES Tove E/F: Udnæs
ES Roggy II E/F: Robsahm
ES Troy
E/F: H G Walterstorff
O: H Stange
ES Svarta
E/F: Udnæs
     
1909 Es Daisy
E/F: A Guldberg
ES Sting II
E/F: T. Berg
       
1908 P Rap Eidsvold
E/F: Haaken Mathisen
P General Kuroki GS Dashing Top      
1907 P Step
E/F: Håkon Kinck
P Janka Eidsvold        
1906 P Janka Eidsvold
E/F: Haaken Mathisen
GS Dashing Top IS Perra      
1905 GS Dashing Top
E/F: Dr E Kjerschow
P Rap Eidsvold P Step      
1904 P Lawn Sleeves Eidsvold
E/F: Haaken Mathisen
         
1903 P Marquis
E/F: N C Breit
         
1902 1. pr. kl B (AK)
ES Spotted Silk
E/F: Bankchef L W Nicolaysen
GS Splendid        
1899 1. pr. ÆP
P Diana nr 320
E/F: C M Pay
1. pr. ÆP
GS Stella v Zango nr 289
E/F: C M Pay
1. pr. ÆP
ES Spotted Silk nr 205
E/F: Bankchef L W Nicolaysen