Norsk Engelsksetterklubb

Mon11232020

Oppdatert08:07:39 PM

Zenta ny NUCH

 
På jakthundutstillingen lørdag den 25. november på Lillehammer fikk Sørhaugliens Zenta 
 (Sørhaugliens Ronni og NUCH NJCH NV 00 Skillevatnets Mac) sitt siste Cert og er med dette Norsk Utstillingschampion.
Eier er Paal Gundersen, Kolbotn. Handler og oppdretter er Morten Dahlby, Lillehammer.
På utstilling har Zenta fått:
1.JK 1. JKK HP 2.VK CK 2. BTK.
1.AUK 2.AUK HP.
1.AUK 1.AUKK HP 1.VK CERT 3.BTK.
1.AUK 1:AUKK HP 1.VK CERT 1.BTK CACIB BIM.
1. AK 1.VK CERT.
På jaktprøve: Zenta ble nr. 3 i Debyfinalen 2005.
I høst har hun også gjort det meget bra på jaktprøve med 1.AK og 2.VK.
På den samme utstillingen var det Bekkensetra's Lotus til Hilde og Knut Albech som ble beste engelsksetter og vant hele utstillingen med følgende resultat: 1AK, CK, 1BTK, BIR, 1 BIG, Beste jaktpremierte hund, og Best in Show!
 
Vi gratulerer!

Tessa BIR på Hamar

På den Internasjonale Nordiske Vinnerutstillingen på Hamar 19 november ble Pikanstenan's Tessa til Steinar Berg BIR , Trico-Hunter til Lars Børre Schau BIM. Hannhundcertet gikk til Pikansteinan's Ziir også denne eies av Steinar Berg, mens tispecertet gikk til Hjallabakken's Rips til Sofie og Marte Ottesen.
Vi gratulerer! :-)
 

Resultater fra Fellesutstillingen i Midt-Norge

Vi har fått inn resultatene fra Fellesutstillingen i Midt-Norge som ble avholdt 11. november.  Her ble Piksteinans Ziir - 23674/04, eid av oppdretterne Steinar Berg og Brit Aali, best i rasen. Streitkampen's Vesle Ranta - 01005/05, med Ellen og Tor Inge Oldervik som eiere og oppdrettere, ble best i motsatt kjønn.  
Utstilingens beste veteran ble S UCH Limingruet's Aris - 07080/99. Aris eies av Ann-Cathrin og Arve Aasen som også er oppdrettere.
Utstillingens beste valp: Berguglas Hi-Trøkk -  07029/06, eier Ingvar Rødsjø. Oppdretter er Tor Steigedal. 
 
 
 
RESULTATER FELLESUTSTILLINGA MIDT-NORGE 11/11-2006
Engelsk Setter    
Ring: 1 Dommer: Christiansen, Frank    
Juniorklasse - Hannhund    
14
 
Lekamøyas B. Otard 16475/06, 13/01/06, Sort / Hvit Grovassbakk, Inger Johanne, Hans Nielsen Hauges Gt 12, 7042 Trondheim Fjellseth Arne L, 7994 Leka (Bjørklunds T White - Berghøi's Freia)
2.JK
15
 
Faulfossen's V H Raa 22897/05, 19/09/05, Lemon/Belton Lorentzen, Terje H/Andersson,vibeke, Silje 1677, S-835 91 Krokom, Sverige Terje H Lorentzen Og Unni Brith/ Andersson, Vibeke Lorentzen, 8070 Bodø (Ringvassøya's Hi-Speed - Faulfossen's P Vilde)
1.JK, 1.JKK, HP
Åpen Unghund Klasse - Hannhund    
16
*
Fosens Muntiadok 19586/05, 06/06/05, Hvit/Lever Meirik, Erling, Johnny Peviksvei 48, 7022 Trondheim Nygård Jan Herbert, 7160 Bjugn (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Daverekstrets Lea)
1.AUK, 2.AUKK
17
*
Borderhaugen's Otto 14728/05, 01/04/05, Hvit/Lever Haugvold, Odd Arild, Sollihagaen 11, 7374 Røros Eggen Kaja Katarina, 2550 Os I Østerdalen (N JCH Fosens C-Tosch - Tjuvreisn's Daisy)
1.AUK, 1.AUKK, HP, 3.VK, CK, 3.BHK
Åpen Klasse - Hannhund    
18
*
Piksteinans Ryss 21576/02, 25/09/02, Blue/Belton Berg, Steinar, Ole Rølvaagsv 6, 7023 Trondheim Berg Steinar, 7023 Trondheim (N UCH Morkhaugen's Tsarek - Piksteinans Juni)
IM
19
<*
Piksteinans Dino 21572/02, 25/09/02, Hvit/Sort Rye, Rune, 7327 Svorkmo Berg Steinar, 7023 Trondheim (N UCH Morkhaugen's Tsarek - Piksteinans Juni)
1.AK, 4.VK
20
*
Daverekstrets Hero 11048/03, 27/01/03, Hvit/Rød Hansen Roar/Thyholdt Vibece, Vikan, 7500 Stjørdal Lillemo Turid, Lillemo Per, 7520 Hegra (Altegeinos Tell - Krokmyrdalen's Lady Di)
1.AK, 5.VK
21
+*
S UCH Limingruet's Aris 07080/99, 17/03/99, Hvit/Rød Aasen Ann-Cathrin Og Arve, Solberg, 7882 Nordli Aasen Arve Olav Og Ann-Cathrin, 7882 Nordli (N JCH N UCH Sandtjønna's Mezzo - SV-95 Limingruet's Sira)
1.AK, 2.VK, CK, 2.BHK
22
+*
Vappus Av Årumbo 01680/03, 16/01/03, Hvit/Rød Rangul, Gunnar Vigerust, Box 137, 2664 Dovre Andersen Leif Oliver, 1659 Torp (N S UCH NV-01 Trønderviddas Van Gogh - N UCH Skålafjellet's Judi)
IM
23
 
Stokkmarka's G Flax 01339/05, 06/10/04, Hvit/Rød Aune, Egil, Auntrøa, 7540 Klæbu Dahl Steinar, Dahl Marvell, 7224 Melhus (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Stokkmarka's F Yarga)
2.AK
24
 
Spjeldberget's Nemo 08561/04, 31/03/04, Hvit/Rød Tharalsen, Trine, Høefeltet, 7530 Meråker Røe Pål Inge, 7660 Vuku (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - INT N S UCH NV-01-02 Spjeldberget's Suzie Q)
2.AK
25
*
Storbakken's Gottlob 08871/04, 29/02/04, Hvit/Brun Hermanstad Roger/ Mittet Trude, Gullhaugvn 20, 7560 Vikhammer Hansen Stig-Håvard, 7562 Hundhamaren (N JCH Trønderviddas Giro - Vinterveiens Enya)
IM
9002
*
Piksteinans Ziir 23674/04, 11/10/04, Blue Belton Berg Steinar/ Aali Brit, Ole Rølvaagsv 6, 7023 Trondheim Berg Steinar, 7023 Trondheim (N UCH Morkhaugen's Tsarek - Piksteinans Juni)
1.AK, 1.VK, CERT, 1.BHK, BIR
Veteranklasse - Hannhund    
26
+*
S UCH Limingruet's Aris 07080/99, 17/03/99, Hvit/Rød Aasen Ann-Cathrin Og Arve, Solberg, 7882 Nordli Aasen Arve Olav Og Ann-Cathrin, 7882 Nordli (N JCH N UCH Sandtjønna's Mezzo - SV-95 Limingruet's Sira)
(1.AK), CK, 1.VETK, 2.BHK
Juniorklasse - Tispe    
27
 
Altegeinos Mira 03685/06, 15/10/05, Rød/Hvit Åsmul, Leif J, 7316 Lensvik Killingberg Per, 7036 Trondheim (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Altegeinos Sævri 2)
1.JK, 1.JKK, HP
28
*
Ringvassøya's Tyra 24233/05, 03/09/05, Hvit/Rød Reitan, Odd Steinar, Småenget 10, 7290 Støren Isaksen Oddmar/ Olsen Eirik, 9020 Tromsdalen (Gårdarnas K Dandy - Ringvassøya's Shakira)
2.JK
Åpen Unghund Klasse - Tispe    
29
 
Molias Katja 03838/05, 07/01/05, Hvit/Lever Hammer, Olav, Molia, 7580 Selbu Hammer Olav, 7580 Selbu (NML02 Huntingfield Harvard - Molias Ricki Lake
 1.AUK, 1.AUKK, HP
30
 
Kråssåfjellets Litj Luna 09813/05, 28/04/05, Hvit/Sort Martinussen, Tor Arne, Stasjonsveien 4, 7290 Støren Nyheim, Per, 7580 Selbu (Skrubbhaugen's Tellus - Lady)
1.AUK, 2.AUKK
31
*
Maalsjøåsen's Fia 09768/05, 09/04/05, Hvit/Lever Grendstad, Ingeborg, Maalsjøåsen, 7540 Klæbu Grendstad Ingeborg, Grendstad Klaus, 7540 Klæbu (Maalsjøåsen's King - Sasha)
1.AUK, 3.AUKK
Åpen Klasse - Tispe    
32
*
Streitkampen's Vesle Ranta 01005/05, 05/09/04, Hvit/Rød Oldervik Ellen Og Tor Inge, 2580 Folldal Oldervik Tor Inge, 2580 Folldal (Streitkampen's Charlie - Eikskogen's Thea)
1.AK, 1.VK, CERT, 1.BTK, BIM
33
+*
Faulfossen's P Vilde 22805/01, 03/09/01, Lemon Belton Andersson, Vibeke Lorentzen, Silje 1677, S-83 591 Krokom, , Sverige Lorentzen Unni Brith, Lorentzen Terje, 8070 Bodø (N JCH Pogg - N UCH Faulfossen's R T Pi)
1.AK, 2.VK, CK, 2.BTK
34
+*
Lurusneisas B-Tara 11350/03, 25/05/03, Tricolor Aasen Ann-Cathrin Og Arve, Solberg, 7882 Nordli Wiseth Magnar, 7760 Snåsa (N JCH Lyngåsen's Zebb Mc Ain - A-Cita)
1.AK, 5.VK
35
*
Altegeinos Steffi 15351/04, 03/04/04, Hvit/Sort Bjerkhoel, Arne, Nellikvn 10, 7340 Oppdal Killingberg Per, 7036 Trondheim (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Altegeinos Sævri 2)
1.AK
36
*
Stella-Polaris S50846/2004, 05/07/04, Tricolor Rødsjø, Halvar, Kamhaugvn 14, 7160 Bjugn Granfeldt Eva Og Hans, Sverige (Daik - SUCH Karsnäs Skippy)
1.AK
37
 
Singsåsens Tiri 08147/04, 18/01/04, Hvit/Brun Stav, Willy, Hammondsvei 7, 7224 Melhus Elli Ivar/Gangstad Hilde, 7716 Steinkjer (N S INT UCH Skrubbhaugen's Tim - Tverrvola's Rikke)
2.AK
38
*
Jarlvollens Gaupa 24460/03, 29/09/03, Hvit/Sort Rødsjø, Halvar, Kamhaugvn 14, 7160 Bjugn Brovold John A., 6320 Isfjorden (N UCH N JCH Morkhaugen's Reno - Ørjedalen's Ronja)
1.AK, 3.VK, CK, 3.BTK
39
 
Vicky 19211/04, 29/05/04, Hvit/Rød Borseth, Martin, Haugaringen 26, 7580 Selbu Fagerli, Knut, 7882 Nordli (Vømmølfjellets Ivo - Lissi)
1.AK
40
*
Furuskogens Vikki 00609/03, 15/12/02, Hvit/Rød Kolstad, Eivind, Svalevn 4, 7022 Trondheim Grinde, Jørgen, 7713 Steinkjer (N JCH Lyngåsen's Zebb Mc Ain - Kverndalens Sita)
1.AK, 4.VK, CK, 4.BTK
RESULTATER FRA FELLESUTSTILLINGA MIDT-NORGE 11/11-2006:
 
UTSTILLINGENS BESTE VETERAN:
 
ES S UCH Limingruet's Aris 07080/99, 17/03/99, Hvit/Rød Aasen Ann-Cathrin Og Arve, Solberg, 7882 Nordli Aasen Arve Olav Og Ann-Cathrin, 7882 Nordli (N JCH N UCH Sandtjønna's Mezzo - SV-95 Limingruet's Sira)
 
UTSTILLINGENS BESTE VALP:
 
ES Berguglas Hi-Trøkk 07029/06, 05/04/06, Hvit/Orange Rødsjø, Ingvar, Gaukesvingen 15, 7160 Bjugn Steigedal, Tor, 6411 Molde (N S UCH N JCH NMFH03-05 Berkjestølen's Hi-Treff - Kvernmolia's Miss Bo)
 
BIR / BIM / CERT-resultater fra Fellesutstillinga Midt-Norge 11/11-2006
 
ENGELSK SETTER
 
Piksteinans Ziir 23674/04, 11/10/04, Blue Belton Berg Steinar/ Aali Brit, Ole Rølvaagsv 6, 7023 Trondheim Berg Steinar, 7023 Trondheim (N UCH Morkhaugen's Tsarek - Piksteinans Juni)
1.AK, 1.VK, CERT, 1.BHK, BIR
 
Streitkampen's Vesle Ranta 01005/05, 05/09/04, Hvit/Rød Oldervik Ellen Og Tor Inge, 2580 Folldal Oldervik Tor Inge, 2580 Folldal (Streitkampen's Charlie - Eikskogen's Thea)
1.AK, 1.VK, CERT, 1.BTK, BIM
 

Pene søsken

 

På Øvre Norra Fuglehundklubbs utstilling i går i Kiruna fikk de to kullsøskene (21 månader): Galloks Joker Flash (SUCH Gårdarnas K Dandy- NJCH Pei Fang Lotta) 1:a Jaktklass CERT. Eier Tony Johansson & Lina de Wall og Galloks Leah 1:a Jaktklass CERT. Eier Helge Bækø. Begge hunderne ble ført av Lina de Wall. Dommer var Torbjørn Granheim Norge.

Tre Cert på tre forsøk

 

Streitkampen's Vesle Ranta (Streitkampen's Charlie - Eikskogen's Thea) har stilt på utstilling tre ganger med cert som resultat samtlige ganger. I dag tok hun storcertet på Fellesutstillingen i Trondheim og er derved fullcertet. I tillegg har hun hatt en god høst på jaktprøvene med 1. UK og 2. UK på Kongsvold og 2x2.UK på Kiær.

På den samme utstillingen i Trondheim ble SUCH Limingruets Aris til Arve og Ann Cathrin Aasen kåret til utstillingens beste veteran.

Følg oss på

facebook 2015 logo detail    
 instagram